Historia
Centrum Rozwoju Dziecka
w Nowogardzie

powstanie
Centrum Rozwoju Dziecka
dzieci od początku działalności Centrum Rozwoju Dziecka
dzieci tygodniowo korzysta
z zajęć
%
zaangażowania w każde dziecko w Centrum Rozwoju Dziecka

Założycielka
Centrum Rozwoju Dziecka

Paulina Ziemba-Ogiewa

Dyrektor Centrum Rozwoju Dziecka oraz Stumilowego Lasu – Niepublicznego Żłobka Sensorycznego.
Neurologopeda, diagnosta ADOS – 2, praktyk II poziomu metody A. Tomatisa, terapeuta karmienia, oligofrenopedagog.
Posiada blisko 20letnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym ze spectrum autyzmu.
Prelegent oraz uczestnik wielu konferencji ogólnopolskich i wojewódzkich. W swojej pracy nie skupia się tylko na terapii dziecka, ale również wsparciu rodzica.
Prywatnie mama dwóch chłopców oraz fanka kuchni włoskiej i słodyczy.

Jak to się zaczęło?

Początkowo był gabinet logopedyczny. Mały, przytulny i podnajmowany od koleżanki. Zdecydowanie był to czas nauki, zbierania doświadczeń, ale także czas miło wspominanej współpracy z miejscowymi placówkami. W pewnym momencie pojawiła się odwaga na coś więcej – na miejsce, gdzie do logopedy dołączy cudowny zespół terapeutów. Miejsce dla dzieci i ich rodziców – Centrum Rozwoju Dziecka, które rozpoczęło pracę pod koniec sierpnia 2021 roku. Wtedy w głowie miałyśmy tylko chęci i odwagę (i totalny brak pieniędzy!). Jedyne co wiedziałyśmy, to to, jakie miejsce chcemy stworzyć i w jakim kierunku będziemy się rozwijać.

Jak Centrum Rozwoju Dziecka się rozwija?

Od początku naszego istnienia przez nasze drzwi przeszło ponad 10 000 dzieci. Dziś tygodniowo odwiedza nas ich ponad 130, a nasza oferta nie jest już skierowana tylko do nich. Do Centrum przychodzą maluszki, starszaki, młodzież i dorośli. Można więc się pokusić, że nasza nazwa to już dawno przeżytek. Odwiedzają nas dzieci w spectrum autyzmu, zaburzeniami neurologicznymi, z zespołami genetycznymi, z nieharmonijnym rozwojem, afazją, trudnościami sensorycznymi bądź społecznymi i wiele innych. Mamy podopiecznych z całego województwa. Niektórzy z nich pokonują raz w tygodniu długą drogę, by do nas dotrzeć. Mamy też takich, którzy przyjeżdżają z innych krajów po konsultację. Są też i tacy, z którymi łączymy się na zoom’ie.

Jak jest teraz?

Choć od roku 2021 wiele się zmieniło, to niektóre rzeczy pozostały bez zmian. Bezprecedensowo, cieszą nas pierwsze słowa i małe – wielkie sukcesy, na które czekamy z rodzicami. W dalszym ciągu niezmiennie pasjonuje nas odkrywanie z dziećmi ich nowych możliwości i wprowadzanie w nieznane im wcześniej obszary. Stale doskonalimy się w zakresie swoich specjalizacji i kierunkach, które nas inspirują. Mamy wrażenie, że ciągle czegoś szukamy nowych rozwiązań, nowych terapii, nowych podejść, nowych nas  …

Dziękujemy!

Nie byłoby tego wszystkiego bez dobrych przyjaciół, spotkanych na naszej drodze, którzy często wskazywali odpowiednią ścieżkę, wspierali dobrym słowem, rozdmuchiwali nasze wątpliwości, nie raz ocierali łzy i najzwyczajniej byli obok.

Galeria